case-studies-icon

ROZŠÍŘENÍ PROVOZU A INVESTICE

UPGRADE VÝROBY
 V LAKOVNĚ AUTOMOTIVE

PROBLÉM

Významný český provozovatel lakovny podepsal nový kontrakt, jehož realizace byla velmi citlivá na přesnou teplotu a vlhkost v lakovací kabině. Nebylo dosahováno požadované kvality výstupního produktu a hrozila vysoká zmetkovost.

"Copak musíme pořídit celou novou vzduchotechniku? To bude finančně, ale hlavně organizačně velice náročné a bude to znamenat velký stavební zásah do celé výrobní linky."

ŘEŠENÍ

Byly provedeny vstupní měření na celé soustavě vzduchových rozvodů, pozorování výrobního procesu a pohovory s technologem a zaměstnanci linky. Následně jsme přidali měření průtoku vzduchu a doplnili do systému zdroj chladu. Vhodně nastavená soustava chladiče a ohřívače se fyzikálně využije jako odvlhčovací zařízení. Toto jsme připojili k dodanému automatickému systému řízení.

Za cenu běžného zdroje chladné vody, opravy systému horké vody a nového rozváděče s řízením tak zákazník získal automatický systém pro regulaci teploty a vlhkosti v lakovací lince.

SOUČASNÝ STAV

V současné době zákazník realizuje na původní starší lakovací lince nový lakovací proces s tou výhodou, že pokud dojde k nějakému problému, může zavolat na náš dispečink a pověřený technik se on-line připojí do systému řízení a případnou poruchu diagnostikuje na dálku.

Nejen že se ušetřilo za generální výměnu vzduchotechniky, ale také se zkrátily časy na řešení případných odstávek.

ZAJÍMAVOST

Celkové náklady na repasi systému vzduchotechniky lakovací linky dosáhly podstatně nižší úrovně, než by investor musel vynaložit při úplné výměně zařízení. Úpravy zařízení se z velké části zvládly během plánovaných odstávek výroby.

Požadavek byl také na výměnu ventilátoru pro odvod vzduchu z jedné z nasávacích zón. Během měření se však ukázalo, že problém není ve ventilátoru, ale v tom, že agresivní prostředí zničilo jednoduchý mechanický uzávěr.

DSC_6464
DSC_6450
DSC_6407

POZVĚTE NÁS DO PROVOZU,
MÁME ČICH NA SPRÁVNÉ KLIMA

logo-airtechnology-white

info@airtechnology.cz
+420 518 321 001

AIR TECHNOLOGY s.r.o., Čajkovského 4235/47 | 695 01 Hodonín

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 23508.
Copyright Air Technology s.r.o. | Všechna práva vyhrazena

by krea.tiff