case-studies-icon-zapach

OBTĚŽUJÍCÍ PROVOZ

BREMBO
STUDENÁ PLAZMA

PROBLÉM

Společnost Brembo, jako přední světový výrobce brzdových komponentů nejen pro automotive, provozuje výrobní závod s hutním provozem v Ostravě. Ačkoliv již bylo vyřešeno odsávání od všech studených i horkých procesů a vzduch vypouštěný do ovzduší byl a je filtrován tak, že výstup tuhých znečišťujících látek do ovzduší je minimální, jsou nadále součástí vypouštěného vzduchu zapáchající plynné látky (VOC). Provozovatele výrobního závodu i okolní obyvatele tento nepříjemný zápach velmi trápil. Ředitelství podniku nachystalo zadávací projekt, zařídilo dotační spolufinancování pro pořízení speciálního zařízení k neutralizaci plynných VOC a hledalo spolehlivého a flexibilního partnera pro jeho instalaci, a také následný spolehlivý servis.

ŘEŠENÍ

Náš tým se spojil s preferovaným výrobcem zařízení v Nizozemsku. Videokonferenčně jsme projednali základní parametry. Naší inženýři následně rozpracovali zadávací projekt do podrobnější dokumentace, po stránce mechanické instalace i po stránce elektrického zapojení. Projekt byl námi projednán v angličtině a v němčině, byly provedeny factory acceptance testy přímo u výrobce v Nizozemsku. Koordinovali jsme výrobu a dodávku ocelových konstrukcí, úpravu stávajících komínů, instalaci. Objednali jsme také ověřovací certifikované měření kvality výstupního vzduchu po upgradu.

SOUČASNÝ STAV

Výroba v závodě v Ostravě běží bez omezování a provozovatel továrny nezaznamenává potíže s městskou částí, ani se stížnostmi lidí v okolí. Proto, aby zařízení běželo spolehlivě, provádí na něm Air Technology pravidelní preventivní servis a předepsané cyklické výměny spotřebních částí.

ZAJÍMAVOST

Toto zařízení se uvádí do provozu a servisuje tak, že operační technik je ve spojení s inženýrem pomocí augmentované reality. Jako servisní organizace tedy máme k dispozici high-tech kufřík s vybavením pro vzdálenou komunikaci včetně brýlí augmentované reality, které má nasazen náš technik a v průběhu servisního zásahu je připojen ve video a audio komunikaci s inženýrem výrobce v Nizozemsku. Technik tak vlastně pracuje v tandemu s dalším odborníkem, čímž je zaručena mimořádná kvalita práce, bez nutnosti, aby zákazník platil cestovní náklady inženýra z Nizozemí.

Airtechnology-046
DSC_4935
DSC_4929
Airtechnology-041
Airtechnology-030
Airtechnology-045

POZVĚTE NÁS DO PROVOZU,
MÁME ČICH NA SPRÁVNÉ KLIMA

logo-airtechnology-white

info@airtechnology.cz
+420 518 321 001

AIR TECHNOLOGY s.r.o., Čajkovského 4235/47 | 695 01 Hodonín

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 23508.
Copyright Air Technology s.r.o. | Všechna práva vyhrazena

by krea.tiff