case-studies-icon-spotreba

SPOTŘEBA ENERGIÍ A ZDROJŮ

SNÍŽENÍ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI PROVOZU DATOVÉHO CENTRA

PROBLÉM

Pro chlazení sálu datového centra o výkonu necelých 300 kW se používá klimatizačních jednotek s přívodem vzduchu do podlahy. Vzhledem k zahušťování výkonu, ale zejména s ohledem na to, že datové centrum je umístěno v objektu s nízkou výškou stropů, hrozilo nerovnoměrné odvádění vzduchu a vznik horkých míst. Z prostorových důvodů zde nebylo možné instalovat tzv. mezirackové jednotky. Investor navíc vždy byl velmi citlivý na plýtvání energiemi, proto preferoval free-cooling, který je logickým řešením pro úsporu nákladů, vyžaduje však kvalitnější návrh a provedení chladicího systému.

ŘEŠENÍ

Sytém chlazení jsme doplnili o cílené odsávání s nastavitelným průtokem přímo od jednotlivých racků. Toto řešení nejen že nemění stávající klimatizační jednotky, ale usnadňuje práci při cirkulaci vzduchu, čímž odstraňuje problémy s lokálním přehříváním IT technologie. Usměrnění odsávání zlepšuje energetickou efektivitu datového sálu díky snížené spotřebě na ventilátorech.

SOUČASNÝ STAV

Datové centrum patří k nejspolehlivějším provozům zřizovatele, a i s využitím systému přímého free-coolingu, který automaticky přepíná mezi aktuálně energeticky výhodnějším režimem chlazení, je v něm díky našemu řídicímu systému postavenému na komponentech Siemens dosahováno mimořádně stabilního teplotního prostředí.

ZAJÍMAVOST

V rámci prevence výpadku je datové centrum napojeno na dohledový systém s možností dálkového přístupu jak našeho systémového inženýra, tak i správce data centra. Dálkovým přístupem se může v průběhu případného výjezdu servisního technika, nebo ještě před ním, zvolit náhradní provozní režim nebo upravit software v klimajednotce a spustit náhradní řešení. Této funkce se však téměř nevyužívá.

DSC_6464
DSC_6450
DSC_6407

POZVĚTE NÁS DO PROVOZU,
MÁME ČICH NA SPRÁVNÉ KLIMA

logo-airtechnology-white

info@airtechnology.cz
+420 518 321 001

AIR TECHNOLOGY s.r.o., Čajkovského 4235/47 | 695 01 Hodonín

Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Brně, oddíl C, vložka 23508.
Copyright Air Technology s.r.o. | Všechna práva vyhrazena

by krea.tiff